Funkčný tréning

Funkčný tréning

Čo to je funkčný tréning?

Keďže hlavnou súčasťou funkčného tréningu sú cviky, ktoré majú priamu spojitosť s aktivitami a pohybmi každodenného života, tak hlavnou úlohou tohto tréningu je uľahčiť a zjednodušiť vykonávanie našich bežných aktivít. Cviky, ktorým sa venujeme na našich tréningoch, sú komplexné cviky, pri ktorých sú zapojené viaceré svalové partie naraz. Či chcete podávať vrcholové športové výkony alebo zdvihnúť svoje dieťa, ťažký nákup, zraneného kamaráta bez strachu o vlastné kĺby - funkčný tréning vás na tieto výzvy v živote pripraví. Či už ste vrcholový športovec alebo s cvičením iba začínate, tak na našich funkčných tréningoch si určite prídete na svoje. Tréningy a jednotlivé cviky sú upravené tak, aby ich mohol vykonávať skúsený atlét, ale aj začiatočník. Ak ste začiatočník rozhodne nemusíte mať strach, že budete dvíhať rovnaké závažie ako skúsený atlét. Tréningy sú vedené certifikovaným trénerom, ktorý vám ukáže správne prevedenie cviku a závažie prispôsobí vašej aktuálnej tréningovej úrovni.

Ako takýto tréning vyzerá?    

Funkčný tréning je rozdelený do viacerých častí. V prvej časti sa venujeme všeobecnému zahriatiu, kĺbovému rozcvičeniu a rozcvičeniu svalových partií. V hlavnej časti je tréning vykonávaný formou rôznych tréningových metód, ako napr. HIIT (Vysoko intenzívny intervalový tréning), kruhový tréning, TABATA, tréning vo dvojiciach a tak isto sa môžu objaviť aj tréningové metódy z CrossFitu. Tretia časť je venovaná uvoľneniu a strečingu. 

Pre koho je tréning určený?

Tréning je ideálny pre tých, ktorých cieľom je spevniť postavu, zhodiť nadbytočné kilá alebo zlepšenie kondície. Na funkčný tréning sa môžu prihlásiť začiatočníci, ale aj skúsení atléti. Tréning môže byť ideálnym spestrením a doplnkom pre tých, ktorí sú zvyknutí na klasický silový tréning.

Max. kapacita 6 ľudí. 
Min. kapacita 2 ľudia.

 

Potrebná registrácia na tréning!
Prihlásiť sa môžete na tel.č.: 0902 395 150 alebo formou rezervačného systému https://wellspace.cz/studio/widget/63